Přečtěte si náš

Blog

Zajímavé články i praktické rady týkající se těhotenství, zdraví i péče o nejmenší.
08. 08. 2022

Ambasádorka odporúča monitor dychu Nanny

Opýtali sme sa našej ambasádorky MUDr. Denisy Jaššovej "MONITOR DYCHU – oplatí sa do výbavy? "

Môj osobný názor je JEDNOZNAČNE ÁNO. Sama som monitor do postieľky využívala do 6. mesiaca života môjho synčeka. A to teda nie som úzkostlivý typ človeka. Pri všetkých možných aj nemožných situáciach, ktoré ako pediatrička viem, že sa môžu stať, som si zvolila monitor používať. A poviem Vám pravdu, dodával mi pocit väčšej istoty a slobody.

Monitor dychu je pomôcka, ktorá zachránila určite mnoho životov. Jeho používanie je bezpečené a jednoduché. Myslím si, že investícia do monitoru dychu je oveľa výhodnejšia ako investícia do „načančaných“ dečiek, vankúšikov, hračiek a krásnych vecí, ktoré ale v postieľke nemajú v rámci bezpečnosti čo hľadať.
Funguje tak, že zaznamenáva nádychy dieťatka (počas nádychu bliká zelená kontrolka). Ak sa dieťatko nenadýchne viac ako 20 sekúnd, alebo sa zníži frekvencia jeho dychov pod 8 nádychov za minútu, začne svietiť červené svetlo a spustí sa poplašný zvuk. Už len samotné spustenie zvukového alarmu často stačí na to, aby sa bábätko prebudilo z hlbokého spánku a nadýchlo sa.
Na trhu sú viaceré druhy – monitory umiestnené do postieľky, ale aj na plienku bábätka (v prípade, že v postieľke dieťatko nespí alebo napr. do kočíka).

Rizkovejšie skupiny, pri ktorých je používanie monitoru dychu vysoko odporúčané, sú všetky predčasne narodené deti, deti s refluxom, deti, ktorých súrodenci zomreli na SIDS, deti, ktoré prekonali príhodu ALTE, ktoré majú rôzne chronické ochorenia, mali počas spánku niekedy kŕče, ktoré majú spánkové apnoe. Používanie je pre tieto skupiny detí vhodné do 12.mesiaca života dieťatka.
U „nerizikových“, teda bežne vyvíjajúcich sa, zdravých detí, sa používanie odporúča aspoň do 6.mesiaca života.

Samozrejme, či sa ako rodičia rozhodnete pre monitor dychu je Vaša vec. Ja som sa ako matka rozhodla pre monitor dychu. Našťastie okrem „zapípaní“ kvôli tomu, že som v noci zabudla monitor vypnúť pred vybratím synčeka z postieľky, iné zapípania neboli. Je však dôležité vedieť, čo by bolo keby a príčiny, prečo najčastejšie môže monitor dychu signalizovať alarm. 

 

#monitordychu
18. 08. 2021 Dětské nemoci
Nanny vás dokáže varovať včas
Číst více
Výhodný balíček
ZDARMA
95,00 €

Tento chytrý a rýdzo český výrobok poskytuje rodičom istotu, kľudný spánok a kontrolu nad správnym dýchaním ich bábätka. Nepretržite dozerá na jeho dych i pohyby.  

23279

Slovník pojmov

Kalibrácia

V snímacej podložke je senzor, ktorý zachytí aj tie najjemnejšie pohyby bábätka. Jeho životnosť je dva roky, potom citlivosť klesá. Preto je po uplynutí tohto času nutné kúpiť k monitoru dychu novú podložku. Stará sa nedá nijako „kalibrovať“ a jej používanie tým bezpečne predĺžiť.

Více

Lekárka radí

Více

Kurzy první pomoci

Více
Zpět na blog